Młody Mesjasz, reż. Cyrus Nowrasteh

Młody Mesjasz

do pobrania

O filmie

Młody Mesjasz, reż. Cyrus Nowrasteh

  • Gatunek film familijny
  • Premiera 06.05.2016
  • Reżyseria Cyrus Nowrasteh

Od czasu Pasji nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. Młody Mesjasz to wielka duchowa przygoda.

Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć. Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący.
Dobre Nowiny.

Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?

Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie.

Jako ludzie wierzący ufamy, że Młody Mesjasz, to będzie Pasja dla całej rodziny” zapowiada reżyser Cyrus Nowrasteh.

Twórcy ekranizacji we współpracy z biblistami przez wiele lat szczegółowo dopracowywali scenariusz. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy znani z hollywoodzkich produkcji: Sean Bean (Gra o Tron, Trylogia: Władca pierścieni, Troja, Jupiter, Marsjanin) oraz David Bradley (Gra o Tron, Harry Potter). Całości dopełniają znakomite zdjęcia (Joel Ransom) i muzyka nominowanego do Oskara za film Pasja Johna Debneya.

Wideo

Fotosy