„LARP. Miłość, trolle i inne questy” - w konkursie głównym 50. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

larp
LARP. Miłość, trolle i inne questy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Sergiusz – nastolatek z technikum – jest niezrozumiany przez rodzinę i prześladowany przez rówieśników z powodu pasji do fantastyki i gier LARP (live action role-playing).

W niesamowitym świecie wyobraźni i przygód spod znaku magii i miecza jest prawdziwym herosem – męskim, dzielnym, niepokonanym. W świecie rzeczywistym – już niekoniecznie.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w klasie chłopaka pojawia się nowa uczennica – piękna Helena, w której ten zakochuje się od pierwszego wejrzenia.  Niestety dziewczyna zaczyna kolegować się z grupą popularnych uczniów. Sergiusz czuje, że w starciu ze szkolnymi trollami ma nikłe szanse na zdobycie serca Heleny. Wszystko zmienia się, gdy niespodziewanie odkrywa tajemnicę nastolatki, a do miasta przybywa sławny autor bestsellerów.

scenariusz: Kordian Kądziela, Michał Wawrzecki

zdjęcia: Cezary Stolecki

muzyka: Jan Sanejko

scenografia: Agata Lepacka, Ewa Solecka

kostiumy: Wiola Uliasz

charakteryzacja: Magdalena Tarka

dźwięk: Bart Putkiewicz, Daniel Sikorski

montaż: Magdalena Chowańska

reżyseria castingu: Katarzyna Gryciuk-Krzywda

obsada: Filip Zaręba, Martyna Byczkowska, Bartłomiej Topa, Michał Balicki, Edyta Olszówka, Andrzej Konopka, Maciej Bisiorek, Agnieszka Rajda, Mikołaj Chilimończyk, Hubert Łapacz, Filip Łannik, Magda Góźdź, Andrzej Kłak

produkcja: TFP

producenci: Andrzej Papis, Maciej Sowiński

producent nadzorujący: Maciej Szczygieł

kierowniczka produkcji: Maria Bombała

koprodukcja: CANAL + Polska, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe

współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

dystrybucja: Dystrybucja Mówi Serwis