Aktorzy z długim stażem małżeńskim mierzą się z kryzysem. Simlat, Seweryn, Grabowski i Dulęba-Kasza w komedii „Sezony"!

sezony
Sezony reżyseria Michał Grzybowski

„Sezony” to inteligentna komedia o kryzysie w aktorskim małżeństwie, a jej akcja rozgrywa się w pełnym absurdów teatralnym świecie. W satyryczny sposób opowiada uniwersalną historię o miłości i relacjach międzyludzkich. Życie prywatne bohaterów filmu miesza się z losami postaci, w które wcielają się na scenie. Trudnym emocjom, które przeżywają, towarzyszy zaskakujący, liryczny humor. W głównych rolach zobaczymy Łukasza Simlata i Agnieszkę Dulębę-Kaszę. Partnerują im m.in. Andrzej Grabowski, Andrzej Seweryn, Dobromir Dymecki, Wiktoria Filus, Sebastian Pawlak i Błażej Stencel. Film do kin w całej Polsce wejdzie już 18 października.

Szekspir miał sporo racji twierdząc, że życie jest teatrem, a aktorami ludzie. Najlepiej wiedzą o tym Marcin (Łukasz Simlat) i Ola (Agnieszka Dulęba-Kasza). Są małżeństwem z długim stażem. Razem pracują w teatrze i wychowują dwie córki. Na scenie dają z siebie wszystko, ale poza nią nie są już w stanie się dogadać. Wiecznie się kłócą i ciągle mają do siebie o coś pretensje, przez co zapominają o łączącym ich uczuciu. W swoje problemy wciągają cały zespół teatralny, co wywołuje wiele zabawnych i wybuchowych sytuacji. W pewnym momencie Ola stwierdza, że dłużej nie wytrzyma już z Marcinem i żąda rozwodu. On nie rozumie i nie akceptuje jej decyzji. Obraża się i wścieka, nie panuje nad emocjami. Nie potrafi zachować się racjonalnie nawet na scenie, wprawiając tym w osłupienie nie tylko współpracowników ale również widzów. Para przechodzi poważny kryzys, równolegle występując razem w trzech spektaklach: „Piotruś Pan”, „Dom lalki” i „Sen nocy letniej”. Fikcja miesza się z rzeczywistością, sceniczne dialogi przypominają rozmowy wzięte z ich życia, a losy granych przez nich postaci okazują się być ich losami. Jak zakończą się te sceny z życia małżeńskiego? Jaki będzie finał tej historii? Rozstaną się? A może przypomną sobie o miłości i postanowią dać sobie jeszcze jedną szansę?

Odpowiedzi na te pytania poznają wszyscy, którzy wybiorą się do kina na „Sezony” – komedię, którą wyreżyserował Michał Grzybowski i do której scenariusz napisał razem z Tomaszem Walesiakiem. Ich poprzedni film „Biały potok” zebrał wiele dobrych recenzji, był prezentowany podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepszą role męską (Marcin Dorociński) na 39. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Reżyser deklaruje, że interesuje go realizacja filmów określanych kinem środka. Tytuły, które go inspirują, to np. „Cztery wesela i pogrzeb”, „O północy w Paryżu” czy „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Wiele wskazuje na to, że jego najnowsza produkcja namiesza w świecie polskiej kinematografii.

komedia Sezony A.Grabowski,W.Filus,J.Łopatka

fot. Natalia Łączyńska

„Sezony” to przede wszystkim aktorski popis Łukasza Simlata. Aktor genialnie wcielił się w Marcina, udowadniając, że jest obecnie w życiowej formie. O jego roli tej jesieni z pewnością będzie głośno. Podobnie zresztą jak o kreacji Agnieszki Dulęby-Kaszy, która brawurowo zagrała Olę. Na dużym ekranie zobaczymy również ikony polskiego kina w nietypowych dla siebie rolach – Andrzeja Seweryna i Andrzeja Grabowskiego. Partnerują im najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia, m.in. Wiktoria Filus, Dobromir Dymecki, Sebastian Pawlak, Jan Jurkowski oraz Błażej Stencel.

Premiera „Sezonów” już 18 października.
Za dystrybucję filmu odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.